طراحی سایت

 پیاده سازی وب سایت یا طراحی وب سایت , علاوه بر ظاهر سایت, امکانات اظافی و همچنین افزونه های مورد نیاز شما را شامل میشود.  هر یک از افزونه ها و امکانات افزوده شده به یک سایت مطابق با نیاز ها و نوع طراحی وب سایت تغییر پذیر خواهد بود. از طرفی هر چقدر امکانات افزوده شده و طراحی شده برای یک وب سایت بیشتر باشد, هزینه نهایی وب سایت به مراتب بیشتر از تعرفه های پایه اعلام شده خواهد بود.

 پس از طراحی سایت توسط پرشین تمپلیت و استدیو طراحی وب سایت 91-90 ، شما یک صفحه مدیریت تحت وب مخصوص خود دارید ، که می توانید ادامه کنترل ، مدیریت سایت و بخشهای مختلف را از طریق آن به صورت آنلاین و از هر نقطه ای در جهان بر عهده بگیرید. پنل مدیریت سایت بسیار کاربر پسند طراحی شده تا بتوانید براحتی وبسایت خود را مدیریت کنید . همچنین راهنمای آنلاین سیستم مدیریت محتوا ، در تمامی بخش های پانل مدیریت قابل دسترس بوده و شما با اندکی مرور می توانید با ابزار های مدیریتی آشنایی کامل پیدا نمائید. 

کسب اطلاعت بیشتر و ثبت سفارش

دعوت به نویسندگی

S36

پرشین تمپلیت برای گسترش حیطه کاری و کاربری خود , از همه علاقه مندان به طراحی سایت , جوملا , وردپرس , سئو , مدیریت , برندیگ , تجارت الکترونیک و... برای نویسندگی در این سایت , دعوت به همکاری مینماید .

چنانچه تمایل دارید با گروه پرشین تمپلیت در یکی از رده های این سایت همکاری نمائید با ما تماس بگیرید و اطلاعات تماس خود را به همراه مختصر توضیحی در مورد تخصصتان ارسال نمائید . پس از ارسال اطلاعات , مجریان سایت شرایط و پیشنهادهای همکاری را خدمتتان اعلام خواهند کرد. منتظر تماس شما برای نویسندگی در سایت هستیم . تماس با ما ( کلیک نمائید )

 

Joomla Extensions

عضویت در خبرنامه

دریافت تازه ترین قالب ها , مقالات , الحاقات و اخبار سایت در ایمیل

feedburner.google.com

خبرنامه پیامکی

با ارسال عدد 1 به سامانه پیام کوتاه زیر , از اخرین تخفیف های ویژه مطلع شوید

3000 12 3000 9091

سبد خرید

دوشنبه, 21 مهر 1393 12:20

آموزش ساخت ساید بار sidebar در وردپرس

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(1 رای)
2cf3de1421350014af841348e8a1b0fb XL آموزش وردپرس آموزش وردپرس

اگر از آن دسته از افرادی هستید که از قالب های رایگان وردپرس برای سایت وردپرسی خود استفاده میکنید , بهتر میدانید که گاهی اوقات قالبهایی را انتخاب میکنید که فاقد سایدبار های پویا هستند و نمیتوان در سایدبار این قالها منویی یا باکس جدیدی را ایجاد کرد ( معمولا قالبهای وردپرس دارای بخش سایدبار در درون خود هستند ) . حال اگر قابلی را انتخاب و دانلود کردید که فاقد سایدبار بود , چه کنید ؟ نگران نباشید ! زیرا به راحتی میتوان برای سایت وردپرسی , سایدبار ایجاد و طراحی کرد. در ادامه مقاله ای کامل و راهنمایی جامع از این آموزش را که جناب آرین زندی زحمت آنرا کشیده اند و من فقط کمی از متن آنرا ویرایش کرده ام , خواهید خواند .

 

Wordpress2

 

کدی را که قصد معرفی آنرا داریم , امکان ایجاد سایدبار را در تمام بخشهای سایت شما , برایتان فراهم می آورد ! شما میتوانید با استفاده از این آموزش در هر کجای سایتتان که تمایل دارید سایدبار ایجاد کنید و با مراجعه به بخش مدیریت وردپرس > منو نمایش > گزینه ابزارک ها , هر ابزارکی را که دوست دارید به سایدبارهای سایتتان بی افزایید .

مراحل کلی ایجاد سایدبار در قالبهای وردپرس , تنها در چهار مرحله خلاصه میشود :

  • ثبت کردن سایدبار جدید در وردپرس
  • ایجاد فایل سایدبار جدید در ساختار قالب
  • استفاده از سایدبار ساخته شده در مکان دلخواه قالب وردپرس
  • و افزودن ابزارک دلخواه به سایدبار

برای ایجاد سایدبار , فابل functions.php موجود در پوشه قالب سایتتان را باز کنید و کدهای زیر را درست بعد از php?> اضافه کنید :

if ( function_exists('register_sidebar') ) {
      register_sidebar(array(
            'name' => 'new Sidebar', // نامی سایدبار
            'id' => 'new-sidebar', // آیدی سایدبار رو در اینجا تعیین کنید
            'description' => 'my new sidebar', // توضیحی در مورد این سایدبار
            'before_widget' => '<div class="widget">', // کد قبل از هر منو
            'after_widget' => '</div>', // کد بعد از هر منو
            'before_title' => '<h2 class="widget-title">', // قبل از عنوان منو
            'after_title' => '</h2>', // بعد از عنوان منو
      )); 

}

شرح کدهای فوق :


در کدهای فوق ما سایدبار جدیدی با نام new sidebar و با شناسه new-sidebar ایجاد کردیم . ما با استفاده از این تکه کد , به قالب وردپرس نصب شده , سایدباری را با نام new sidebar و با شناسه تعیین شده معرفی میکنیم ( نام سایدبار و شناسه آن دلخواه هست ) . 

نکته : نباید نامی را برای سایدبار جدیدتان انتخاب کنید که قبلا در قالب معرفی و ثبت شده باشد.

 توضیحاتی هم در کدهای فوق داده شده است که میتوانید بر اساس نوع تگ های مورد استفاده در قالب , تگ های قبل و بعد از هر منو و عنوان آنرا نیز تعیین کنید .

بعد از افزودن کدهای فوق به فایل functions.php , سایدبار ساخته شده به شکل زیر در قسمت مدیریت وردپرس قابل مشاهده است . حال میتوانید ابزارک های مد نظرتان را سایدبار جدیدی که خودتان ایجاد کرده اید , بی افزایید .

اما هنوز سایدبار در سایت نمایش داده نشده است . ما تا به اینجاد در مورد نحوه معرفی سایدبار به قالب وردپرس صحبت کرده ایم . برای نمایش سایدبار در سایت , ادامه مقاله را مطالعه فرمائید.

 

Sidebar A

 ایجاد فایل سایدبار جدید

تا به اینجا ما در مورد معرفی و ایجاد اولیه سایدبار صحبت کرده ایم که میتوان پس از معرفی کردن سایدبار به قالب , ابزارکی را به سایدبار الحاق کرد . در ادامه چکونگی ایجاد کردن فایل سایدبار را خواهید آموخت . این فایل ساید بار را در قالب شما نمایش خواهد داد .

فایل سایدبار پیشفرض قالب های وردپرس sidebar.php می باشد. برای ایجاد سایدبار جدید بایستی نام آنرا تغییر دهید ( مثل : sidebar-x.php ) .نام انتخابی برای سایدبار جدید دلخواه هست و میتوانید به جای X هر واژه و یا کلمی ای را بکار ببرید . برای استفاده از سایدبار در قالب از همان نامی که به جای X قرار داده اید و یا انتخاب کرده اید استفاده خواهید کرد. 
در اینجا ما فایلی را با نام sidebar-new.php میسازیم و در پوشه اصلی قالب قرار میدهیم و محتوای آنرا تکه کد زیر قرار میدهیم :

<div id="sidebar">
      <?php
      if (!function_exists('dynamic_sidebar') || !dynamic_sidebar('new-sidebar')):
      endif; ?>
</div>

نکته : شناسه new-sidebar موجود در خط 3 , شناسه همان نامی است که در فایل functions.php ساخته ایم .

 

استفاده از سایدبار ساخته شده

حال به راحتی در هر کجای قالب سایتتان که میخواهید میتوانید سایدبار جدیدتان را نمایش دهید . برای نمایش سایدبار در قسمت های مختلف قالب از تکه کد زیر استفاده کنید :

<?php get_sidebar('new'); ?>

نکته : در اینجا واژه new همان نامی هست که ما در آخر فایل سایدبار به جای X ای که گفته ایم قرار داده ایم.

 

اگر سوالی داشتید و یا در استفاده از آموزش به مشکل برخوردید , در قسمت نظرتان همین مقاله سوال خود را مطرح فرمائید

 

خواندن 2293 بار آخرین بار تغییر یافته دوشنبه, 21 مهر 1393 12:20

نوشتن دیدگاه


/component/jcomments/captcha/82635
تصویر امنیتی جدید

FB
TW
GPLUS
IN
INSTA
APARAT
BLOGFA
SOORATEE
YOUTUBE